ENDÜSTRİYEL KAPI SİSTEMLERİ

Fabrika ve depo binalarının malzeme giriş - çıkış ve yükleme - boşaltma noktalarında kullanılır. Tavana doğru kayarak açılması, mekandan istifade sağlarken kapı açıklığının da net olarak kullanılabilmesine olanak verir. Çelik sandviç panellerden oluşan endüstriyel kapı, en üst seviyede güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca alüminyum transparan seksiyonel kapı, şeffaflığı sayesinde showroom gibi alanlarda tercih edilir

Seksiyonel kapılar manuel veya motorlu olarak uygulanabilmektedir. Tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğu en uygun şekilde kullanarak ray içerisinde kayarak çalışır. Bu boşluğun mesafesine göre değişik şekillerde ray yataklama sistemleri mevcuttur.

Personel geçişi gerektiren mekanlarda hareketli kapı panelleri üzerine personel geçiş kapısı açılabilir. Personel kapısı ve endüstriyel kapı, bir bütün olarak çalışır. Kapı panellerine aydınlatma amacı ile istenilen sıralarda, tek veya çift cidarlı, akrilik camdan oluşan pencereler açılabilir. Kapı panelleri standart beyaz renktedir. Ayrıca istenilen RAL koduna göre boyanabilir.

Bu uygulamalar, özellikle otomotiv sektöründe ve showroom alanlarında teşhir amaçlı tercih edilir. Kapı panelleri arasında, üstünde, yanlarında ve altında bulunan termoplastik siyah contalar, hava, yağmur, toz, rüzgar geçişini engelleyerek, yüksek ölçüde sızdırmazlık sağlar.

 

garaj kapısı ankara, fotoselli kapı ankara, otomatik panjur, alüminyum doğrama ankara, lazer kesim ankara,